Ptáte se, jak by se vám to mohlo podařit? Na to je víc než jednoduchá odpověď. K tomu vám dopomůžou úsporné zářivky. Starý typ žárovek, které se ještě stále objevují v celé řadě našich domácností, spotřebují ke svému provozu mnohem více energie. Je to především proto, že velkou část této energie přemění nikoliv ve světlo, ale v teplo. A že to není málo energie, se může přesvědčit každý z nás. Zkuste se dotknout žárovky, která je rozsvícená pouhých deset minut. Není to příjemný zážitek! A představte si, že tuto nechtěnou energii, musíte také zaplatit. To je zážitek ještě méně příjemný.

Každý spotřebitel a každá domácnost, která se rozhodne, ušetřit při platbách energií, by měla začít nejen u výběru a nákupu energeticky úsporných spotřebičů, ale i výměnou starých a velmi nehospodárných žárovek. S úspornými zářivkami dokážete ročně ušetřit velmi příjemnou částku, která potěší každý domácí rozpočet a každou peněženku.

Teď už jen zbývá zodpovědět otázku, jak nový typ žárovek správně vybrat, když na trhu je v nabídce celá řada modelů. Prvním hlediskem je samozřejmě její výkon, svítivost a záleží na tom, jak velký pokoj, potřebujete osvětlit. Rovněž je důležitý úhel rozptylu světla. Máte možnost si vybrat z několika provedení. Někdy potřebujete prosvětlit jen konkrétní místo, třeba pracovní stůl a někdy celý pokoj. Údaj o úhlu rozptylu světla tak není radno opomíjet. Tím posledním, co je třeba rozhodnout, je barva světla. Žárovky mohou vydávat jak studené odstíny světla, které oceníte třeba v kuchyni, chodbě, nebo koupelně. Oproti tomu teplé světlo se lépe hodí do ložnice a obývacího pokoje.

Teď když jste se seznámili se základní charakteristikou úsporných žárovek, nezbývá než poslední věc. Vybrat si a vybavit vaši domácnost konečně moderním světlem, které vás bude stát nesrovnatelně méně.