Naše tělo je po několika hodinách, kdy jsme mu v noci nedodávali tekutiny vyprahlé, dehydratované a proto bychom měli ráno věnovat nějaký čas tomu, abychom mu doplnili potřebné tekutiny. Co je ale nejvhodnější jako taková ranní hydratační infuze?

Zelený čaj

Čaje jsou všeobecně považovány za velmi zdravou variantu, ať je popíjíte v jakoukoliv denní hodinu. Ráno si ovšem může vaše tělo užívat účinků, které na něj zelený čaj má o to více. Díky obsahu kofeinu vám zelený čaj dodá energii a díky vysoké obsahu antioxidantů podpoří také váš imunitní systém, což se vám bude hodit především v zimních období. Nezapomínejte si ale vybírat pouze kvalitní zelené čaje.

čaj

Voda s citrónem

Obyčejný nápoj avšak jeden z nejefektivnějších, co se týče hydratace. Voda je zkrátka základ, který by měl tvořit většinu vašeho pitného režimu. Navíc se jedná o levnou záležitost. Pokud vám to váš vodovod umožňuje, prostě jen otočíte kohoutkem a natočíte si vodu do sklenice. Přidejte citrón, který nejen vylepší chuť vody, ale také posílí váš imunitní systém.

voda s citrónem

Kokosová voda

Pokud vám obyčejná voda příliš nechutná, vyměňte ji za kokosovou vodu. Tento nápoj má vysoké hydratační vlastnosti a vaše tělo za něj bude po dlouhé noci vděčné. Obsahuje taky spoustu antioxidantů, živin a minerálů. Kokosová voda má navíc velmi příjemnou, jemně nasládlou chuť. Skvělá je především v létě, protože vás dokonale osvěží.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj je oblíbeným nápojem především pro zimní období, ale je dobré ho pít po celý rok. Zázvorový čaj vás nejen skvěle hydratuje, ale také má spoustu benefitů pro vaše zdraví. Má silné protizánětlivé účinky, pomáhá od bolesti a působí jako prevence i léčitel zánětů. Slouží také k uklidnění podrážděného žaludku, takže pokud trpíte ranními nevolnostmi nebo nechutenstvím, budete za tento čaj vděční.