Víte, že modely aut nejsou jenom jako hračky pro děti, existuje mnoho sběratelů aut a některé auta mají obrovskou hodnotu, díky tomu, že jsou dochované, nebo něčím speciální. Hot Wheels, to asi zná každý, malé angličáky, které kupujeme svým dětem. Víte, že tato firma vznikla v roce 1968 a byla představena americkým výrobcem hraček Mattel. Hodně automobilek licencovalo Hot Wheels k výrobě zmenšených modelů svých vozů. Tím pádem může Hot Wheels použít originální návrhové plány a detaily. Hot Wheels josu určené pro malé děti a mladé dospělé, ale také pro sběratele, kteří to mají jako svoji zálibu.

Hot Wheels model auta

Historie modelů aut sahá až do počátku dvacátého století v Británii a v USA. Tyto první modely aut nebyly moc propracované a také nebyly příliš odolné, proto je velmi těžké najít modely aut z doby před druhou světovou válkou, které by byly v dobrém stavu. Britská firma Lesney, která začala vyrábět autíčka v roce 1947. Jejich nejpopulárnější série Matchbox, byly baleny v krabičkách, které vypadaly jako krabičky od zápalek. V padesátých letech vzrostla popularita angličáků. V této době byly tyto modely už přesnější a byl tvarovaný i interiér a byly propracované. V České republice zažily modely aut největší rozkvět až po revoluci.

Model auta škoda

V česku fungovaly firmy jako Kaden, která dělala kovové modely Škoda, plechové tatry a plastové škodovky. Pak zde byl firma Igra s modely Tatrer, Liazek, Avií a Pragovek. Pokud chcete začít sbírat modely aut, je potřeba vědět v jakém měřítku budete auta sbírat. Takže pokud si chcete, koupit kvalitní modely aut můžete, zde: model auta. Macmodely aut, je firma, která vznikla, v roce 1990. tato firma se věnuje dovozu, výrobě a prodeje autíček. V nabídce této společnosti najdete jen kovové modely aut, ale také modely vojenské modely vojenských technik, nákladních aut a také modely letadel a traktorů. V nabídce mají také staré hračky, autobusy, motorky. V jejich sortimentu najdete také vlastní produkci stavebnic s plastikovými a resinovými modely aut, a především značky Tatra v měřítku 1:43.