Rádi tvoříte z korálků různé šperky – náušnice, náramky, nebo náhrdelníky, došly vám zásoby a chtěly byste si nějaké hezké korálky pořídit? Máme pro vás krásnou nabídku! Korálky různých barev vyrobených z rojaklu.

Co je rokajl https://www.prima-obchod.cz/produkty/koralky/rokajla jaký druh rokajlu je nejkvalitnější?

Rokajl je jeden z nejtypičtějších druhů skleněných korálků. V ČR se vyrábí od 18.století. Jsou to drobné korálky od cca 1 mm až do 8 mm, obvykle je to malý, nízký, zaoblený váleček.
Český rokajl je velice kvalitní, otvory v korálcích jsou kulaté a hrany zakulacené.

náramek z korálků

Při vyrábění těchto korálků – jeden z nejznámějších druhů je Preciosa – ta se vyrábí tím, že se vytvoří dlouhá skleněná trubička, která se nožíkem naseká na jednotlivé korálky, které se pak teplem zahladí, aby nebyly ostré- nakonec jsou oblé a je z nich takový oválek.

dále známe například čínský rokajl – ten je tlustý i vysoký
Toho rokajl – je lepší než Preciosa
Toho Aiko- ten se v ČR nedá ani koupit…
Rokajl Matubo

Nejjednodušší a nejlevnější korálky jsou například Čínský rokajl
50g sáčky z Preciosy se u nás nakupují nejvíc stojí cca 30-35 Kč.
korálky Matubo – pochází z Jablonecka, tyto korálky jsou tvořené ve formách, jsou jedny z nejlepších, kombinují se dvoudírkové s korálkama Japonskýma. Ty se cenově odvíjí 50 g cca 200 Kč.
Některé barvy jsou dražší, některé levnější. Ty, které jsou náročnější na namixování jako například, oranžová, žlutá, nebo červená.

korálky

A jaké korálky nabízíme my?
Celou sadu skleněných rokajlů v boxu ve tvaru květiny, velikost se pohybuje mezi 2,1 mm- 2,7 mm. Tyčky jsou dlouhé od 3-7 mm. Dále pak rokajl s matným AB frosted, který se hodí na tvorbu bižuterie i vánočních ozdob, také se hodí na vyrábění náhrdelníků apod. tyto korálky jsou v barvě fialové, světle modré a růžové. Nabízíme nejen korálky, ale také hladké tyčky o velikosti 6 mm. Ty se hodí například na výrobu hvězd na vánoční stromeček nebo jakékoli vánoční ozdobičky.