Co se týče moderní prvků v bydlení, u rodinných domů má člověk více na výběr. Domy jsou většinou větší než byty, tudíž je v nich více možností jak si bydlení zařídit a zútulnit. Při stavbě domu se každý zajímá o to co je zrovna v módě. Je to lepší z toho důvodu že si novinky může pořídit i k sobě domů. V posledních letech jsou moderní velké prosklené plochy, nebo alespoň větší okna, francouzská okna a HS portály. Díky tomu je uvnitř domu o mnoho více světla a také to vypadá lépe než malá okna. Všimněte si, že téměř každá novostavba má alespoň jedno francouzské okno či portál.

velké okno

Jsou ale věci, které nestárnou, a které jsou v módě pořád. Jako příklad perfektně poslouží francouzská okna. Jsou dvojí typu – buď jde o posuvné dveře s oknem a nebo o úzké a vysoké okno. Úzká a vysoká okna můžeme vidě spíše v patrech, a volí je majitelé domů, kteří nechtějí z jakéhokoliv důvodu mít ve střeše střešní okna. Při špatné montáži mohou být totiž střešní okna problém, a může jimi protékat voda. Proto jsou lepší francouzská okna, která se montují do štítu domu.

vysoké okno

Bezpečnost nadevše
Francouzská okna sice vypadají krásně, ale je nutné myslet na to, že sahají až k podlaze, takže při jejich otevření by mohlo hrozit že z něj vypadne nějaká věc nebo člen vaší rodiny. Proto je potřeba myslet na to, že bezpečnost u okna výší třeba kované zábradlí na francouzská okna. Existuje několik druhů zábradlí na tento typ oken, a každé má něco do sebe. Velice oblíbená jsou právě kovaná zábradlí a také skleněné varianty. Sklo je daleko dražší, protože kalené sklo, které se k montáži jako zábradlí používá, nepatří mezi nejlevnější věci.
Montáž zábradlí by měla v každém případě provádět odborná firma, tedy pokud majitel domu není sám kovář nebo zámečník. Zábradlí montujte co nejdříve po montáži oken, abyste je mohli používat co nejdříve.