Každý někde bydlí. Někomu stačí k životu malá garsonka, někdo potřebuje ke spokojenému životu velkou vilu s obrovskou zahradou. Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi velké domy, nejspíš k němu máte i zahradu. Udržovat velký dům i zahradu stojí hodně času, a někdy je toho času na všechno docela málo. Na zahradě je třeba provádět nejen sezonní práce, ale především ji udržovat v dobrém stavu. Plevel je nepřítel každé zahrady – okrasné i užitkové.

sekání trávy

Plevel dokáže zadusit plodiny, které si pěstujeme. Některé druhy plevele jsou tak agresivní, že je problém se jich zbavit, a objevuje se pořád dokola a dokola. I to je důvod, proč je potřeba pravidelně během roku sekat trávu. Pokud se péče o jakýkoliv pozemek zanedbá, může to způsobit nemalé problémy nejen vám, ale i vašemu okolí.

Jak se o něj starat?
Musíte se starat o všechny svoje pozemky, o ty, které máte ve svém dosahu, i o ty, které jsou třeba desítky či stovky km od vás. Vlastnictví zavazuje a vy se musíte postarat o to, aby byly vaše pozemky upravené a nehrozilo, že může dojít k rozšiřování plevele i náletových dřevin do vašeho okolí. Nemusíte jezdit na všechny pozemky, sečení trávy si můžete objednat u specializované firmy, která se postará jak o trávu, tak o dřeviny.

Pravidelná péče o pozemky je důležitá nejen z estetického hlediska, ale především z funkčního. Firmy mají řadu zkušeností a dokážou s postarat i o velmi zanedbanou půdu. Na některé pozemky nestačí jen sekačka, ale je zapotřebí třeba i traktor. Zajímáte se o možnost, že si necháte pozemek udržovat? Co všechno má na cenu vliv?

sekačka na trávu

  • Rozloha pozemku
  • Dojezd firmy
  • Doba prací
  • Přístupnost pozemku
  • Stav pozemku

Dobrá firma dokáže zázraky i s velmi zanedbanou zahradou nebo třeba loukou či stavební parcelou. Vyzkoušejte služby firmy, která se postará o to, aby vaše zahrada vypadala zase jako ze škatulky.