Léto je spojeno s koupáním a koupání je spojeno se zahradním bazénem a bazén je potřeba udržovat, aby bylo koupání možné po celé léto. Jak jednoduchá definice. A aby údržba bazénu, a hlavně bazénové vody nebyla prací na plný úvazek, stačí jen používat kvalitní a spolehlivé pomocníky. Jedním z nich je také písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru, díky kterému zbavíte vodu mechanických nečistot. Ano, v průběhu používání bazénu se do vody dostanou nejrůznější mechanické nečistoty jak na tělech koupajících, tak také vlivem počasí. A tak ve vodě se do vody dostanou kousky trávy či listí, hlína nebo písek a spousta dalších nečistot, které vždy nejdou odstranit jen pouhou síťkou a na které je potřeba použít filtraci či dokonce bazénový vysavač.

léto u bazénu

A právě v těchto případech oceníte tento nedoceněný materiál, kterým bez pochyby křemenný písek je. Díky ostrým hranám jeho zrníček se nečistoty zachytí ve filtraci a nedostanou se tak zpátky do bazénové vody. Ovšem je důležité vybrat správnou zrnitost písku, protože každé zařízení je určené pro jinou velikost zrnek. Také nesmíte zapomínat na to, že ostré hrany zrnek se časem obrušují, a proto je nutné tento materiál po čase vyměnit. Ovšem toto zařízení není pomocníkem pouze pro odstraňování nečistot z bazénové vody, ale pomůže Vám i při pravidelné údržbě bazénové vody za pomocí přípravků bazénové chemie.

opalování u bazénu

Každý přípravek bazénové chemie, který přidáváte do bazénové vody je totiž nutné dostat do celého obsahu vody, a právě v tomto případě Vám bude velmi nápomocné filtrační zařízení, díky kterému se všechno dokonale promísí a všechny účinné složky se dostanou do celého obsahu bazénové vody. Využijte všech dostupných pomocníků pro údržbu bazénové vody, abyste si mohli svého bazénu užívat bez starostí po celé léto a nemuseli úpravou bazénové vody trávit každou volnou chvilku.