Schodiště v domech je natolik obyčejná věc, že se nám zdá nepřiměřené věnovat mu nadstandardní pozornost. Co je na tom, že máte doma řadu devíti či dvanácti schodů, co vedou do patra, vždyť je to běžný stavební prvek, který je běžný dokonce i v panelových sídlištích? Ve skutečnosti tu ale máme k dispozici perfektní pomůcku pro zdravý životní styl, a nemusíme ani utrácet za pronájem tělocvičny, za posilovnu a další sportovní zařízení.

schodiště v domě

Chůze po schodech nahrazuje horskou turistiku – sledovali jste někdy horského průvodce nebo nosiče potravin do horských chat, kde je zásobování možné pouze pěšky po strmém svahu, například ve Vysokých Tatrách? Pokud ano, pak jste si jistě povšimli vypracovaných stehen a lýtek. Takového člověka v zimě málokdy zastihne chřipka a nachlazení, protože tyto svaly jsou extrémně důležité pro správnou funkci lymfatického a imunitního systému. Chůze po schodech napodobuje chůzi v horách – stoupání a klesání, kdy zaměstnáváte většinu svalových partií dolních končetin.

chůze po schodech

Schody podporují přirozenou klenbu chodidel – lidská chodidla nebyla zamýšlena na chůzi v obuvi, a pokud ano, pak jen po velmi tenké podrážce. Boty totiž způsobují ochabování svalstva, které udržuje ve správném tvaru obě nožní klenby. Bosonohá chůze po schodech může poměrně efektivně tomuto defektu zabránit, což ovšem není jen kosmetická záležitost, ale také zdravotní. Ploché nohy způsobují defekty páteře a kloubů a zhoršují dokonce i trávení potravy.

Zlepší se vám nálada již za několik minut – lezou na vás chmury, špatně jste se vyspali, máte před sebou náročný den anebo potřebujete nastartovat, aniž byste se dopovali kofeinem? Pak se projděte párkrát sem a tam po schodišti https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody a uvidíte, že se vám v brzké době nálada zlepší. Schody pomáhají velmi rychle uvolnit hormony štěstí do krevního oběhu.